niedziela, 3 kwietnia 2011

14) Pośredniczka 1 : Kraina Cieni - Meg Cabot


Opis książki : Suze jest pośredniczką, a to znaczy, że spędza sporo czasu na kierowaniu błąkajacych się dusz zmarłych w zaświaty. Ale to nie takie proste - nie wszystkie duchy tego chcą.

Tuż po przyjeździe do Kalifornii Suze czeka sprawdzian, a jeszcze nawet nie zdążyła się rozpakować. Pewien okrutny duch piekielnie pragnie zamienić jej życie w koszmar. Na szczęście Suze dzieli sypialnię z Jesse'em - najwspanialszym ze wszystkich duchów. Ale czy ośmieli się zrobić pierwszy krok. W końcu to najseksowniejszy duch w mieście.

Meg Cabot, autorka ulubionej serii nastolatek Pamiętnik Księżniczki, przedstawia bohaterkę, która potrafi pośredniczyć pomiędzy światami żywych i zmarłych. I ma przez to sporo problemów - zupełnie nie z tej ziemi.

Moja opinia : Meg Cabot jest moją ulubioną pisarką uwielbiam jej styl pisania. Książek tą wypożyczyłam biblioteki dosyć dawno.Bardzo lubię całą tą serie czytałam ją już kilka razy i bardzo bym chciała by także należała do mojej biblioteczki ale niestety nigdzie nie można już jej kupić. ;( Więc muszę zadowolić się e-bookami.
Już od samego początku książka jest bardzo wciągająca. Książka ta opowiada o Suze która jest Pośredniczką i nawet w własnym pokoju nie ma spokoju ponieważ mieszka w nim pewien przystojny duch o imieniu Jesse. Pierwsza cześć wprowadza nas w historie Suze ale nie braknie tu także wrednego ducha który usiłuje pozabijać innych.

Książkę naprawdę z całego serca polecam. Pokochałam ją już od pierwszej historii ta książka jest moją ulubioną i żadna inna nie zajmie jej miejsca.

Może ktoś ma ją w swojej biblioteczce i chce sprzedać ??


Wydawnictwo : Amber
Ilość stron : ??
Czas czytania :
6h


14 komentarzy:

 1. Nie czytałam, ale już od dłuższego czasu mam ochotę po nią sięgnąć. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. słyszałam o niej już dużo dobrego. będę musiała rozejrzeć się po bibliotece w jej poszukiwaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam na MP3 ;)
  A tak sobie teraz weszłam na allegro i wpisałam "Meg Cabot Kraina Cienia" i wyskoczyło mi. Jedna książka jest do sprzedania za 9,50 zł :)
  Muszę jej poszukać w bibliotece, bo nie lubię za bardzo czytać, np. z komórki czy tam też komputera. Oczy puchną i w ogóle... :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam z tej serii tylko "Czwarty wymiar" i niestety nie ma innych części u mnie w bibliotece a szkoda.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja przeczytałam wszystkie części ;) Bardzo mi się podobały ;] Jak wszystkie książki Cabot.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lubię takich książek :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Przeczytałam i strasznie mi się podobała ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam, ale styl pani Cabot jest mi znany:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niestety i ja musiałam się zadowolić e-bookami. Ale i tak bym nie sprzedała, bo to moja ulubiona seria tej pisarki xD

  OdpowiedzUsuń
 10. Muszę przyznać, że bardzo podobały mi się książki z tej serii, choć Jessy to najbardziej denerwująca postać w całek książce

  OdpowiedzUsuń
 11. przeczytałam całą serie w może 5 dni bo trzeba było chodzić do szkoły... Bardzo mi się podobałą, taka prosta a jednak tyle emocji ;)
  PS dodaje do linków.

  OdpowiedzUsuń
 12. Denerwował mnie bo... no cóż, początkowo był wrogo nastawiony do Suzannah i trochę się "kłócili", jego zachowanie też mnie denerwowało... no a potem, ponieważ wolę czarne charaktery, zakochał się w Suzannah z wzajemnością, a ja faworyzowałam Paula xD No i był dla Paula "niemiły"
  I dzięki za dodanie do linków ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Nie czytałam tej książki i nie zapowiada się, by miało się coś zmienić.... Może w przyszłości.

  OdpowiedzUsuń
 14. Kocham serię Pośredniczka :D Zdecydowanie jedna z moich ulubionych.
  Pozdrawiam !

  OdpowiedzUsuń