środa, 23 lutego 2011

4) Świat Nocy księga 1- L.J. Smith


Opis książki;Miłość nigdy nie była tak niebezpieczna...
Wampiry, wilkołaki, czarownicy, zmiennokształtni – są wśród nas, choć o tym nie wiemy.
Należą do świata nocy, którym rządzą surowe zasady.
A miłość oznacza złamanie wszystkich praw...

Są piękni i śmiertelnie niebezpieczni, a ich urokowi nie potrafi się oprzeć żaden człowiek. Posiadają niezwykłe umiejętności, władają magią, są nieśmiertelni lub potrafią rozmawiać ze zwierzętami. Ale muszą też przestrzegać odwiecznych praw: za wszelką cenę ukrywać swoje istnienie przed ludźmi i nigdy nie wiązać się ze zwykłymi śmiertelnikami. Jednak gdy w grę wchodzi miłość, zapomina się o wszystkich zasadach. Nawet o tych, za których złamanie płaci się najwyższą cenę...
Moja opinia ; Książka składa się z trzech historii które są powiązane ze sobą różnymi elementami. Każda z historii jest przepełniona przygodą i zakazaną miłością , a miłość namiętnością. Jak powiedziała
LadyBoleyn [okiem-recenzenta.blog.onet.pl] ta książka jest o wiele lepsza od Wizji w mroku. Szczerze niektórym ta książka może nie przypaść do gustu ponieważ ta książka jest stereotypowa czyli miłość wampira do człowieka albo zmiennokształtnego do człowieka itp. ale trzeba pamiętać że te historie zostały napisane wcześniej niż Zmierzch czy inne tego typu książki ponieważ zostały napisane w latach 1996-1998. I to one zabiły wyobrażenie wampirów jako potworów oraz zapoczątkowały razem z serią Pamiętnik Wampirów(które zostały napisane przed serią Świat Nocy) te wszystkie inne książki tego rodzaju.
Wydawnictwo; Amber
Ilość stron; 494
Czas czytania; 3 dni jeśli czyta się tak jak ja czyli każda z historii na jedne wieczór ;)

4 komentarze:

 1. Taak, "Świat nocy" jest rewelacyjny. Chyba najlepsza seria autorstwa L. J. Smith. ;) Czytałam też drugi tom i poluję na trzeci. Bardzo wciągnęły mnie te krótkie historie, które zawierają w sobie to "coś".
  "Zmierzch" to prawie nic przy twórczości pani Smith. ;) Przynajmniej w moim mniemaniu.

  [okiem-recenzenta.blog.onet.pl]

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ją gdzieś zobaczę to na pewno się skuszę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Od jakiegoś już czasu poluję na tę ksiązkę. Może w końcu uda mi się ją dopaść ;-)

  Zapraszam do mnie:
  http://kochane-ksiazki.blogspot.com/

  Ps: Dodaję cię do linków i będę tu często zaglądała

  OdpowiedzUsuń
 4. Skasował się komentarz >.< Kocham, uwielbiam, wielbię blogerra -.-"
  No ale tak w skrócie (tamten był długi!) po tą książkę z czasem sięgnę. O ile przeczytam to, co mam w planach ^^" Jeśli to coś w stylu VD, to jak najszybciej po to polecę! O_o Moje zboczenie, wybacz.

  Oczywiście dodaje do linek na http://magiaksiazek.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń