sobota, 26 lutego 2011

5) Dom Nocy ; Naznaczona tom 1 - P.C Cast + Kristin Cast


Opis;Pierwszy tom cyklu Dom Nocy. Do tej pory ukazało się pięć powieści: MARKED, BETRAYED, CHOSEN, UNTAMED, HUNTED,w sumie planowanych jest dziewięć tomów. Bestseller New York Timesa, Amazon. Sprzedane prawa do ekranizacji.

Seria utrzymana w stylu sagi Zmierzch Akcja rozgrywa się w środowisku amerykańskich nastolatków naznaczonych wampiryzmem, uczęszczających do specjalnej szkoły, pozwalającej im zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.

Początkująca wampirzyca, Zoey Redbird, trafia do szkoły Domu Nocy. To tu będzie musiała przejść nieodzowną Przemianę, by zdobyć kwalifikacje dorosłego wampira.
Pomimo początkowych trudności, przyzwyczaja się do nadprzyrodzonych zdolności, jakimi obdarzyła ją Nyx, Bogini Wampirów, i coraz lepiej wchodzi w rolę nowej przywódczyni Cór Ciemności. I co najważniejsze – zaczyna czuć się w Domu Nocy, jak w swym własnym. Ma swego chłopaka, a nawet... dwóch. Ale oto zdarza się coś niewyobrażalnego. Pewnego dnia w zewnętrznym świecie ludzi ginie kilkoro nastolatków, a wszystkie ślady prowadzą do Domu Nocy. Zoey zaczyna zdawać sobie sprawę, że nadprzyrodzone siły, które wyróżniają ją spośród innych, mogą też obrócić się przeciwko jej najbliższym. Dziewczyna zwraca się o pomoc do swych nowych przyjaciół, a wtedy śmierć zakrada się również do Domu Nocy. Zoey musi pogodzić się ze zdradą, która łamie jej serce i podkopuje fundamenty jej nowo zbudowanego świata.

Moja opinia; Całą serie dostałam na święta. Na początku 1 tom wydawał się mało interesujący i czytając go nudziłam się dopiero gdzieś po 130 stronie zaczyna się akcja książka wtedy zaczyna wciągać i chcesz wiedzieć co dalej ;) . Sekrety i tajemnice które mają miejsce w tej książce doprowadzają do tego że chcesz jej więcej i zamiast czytać chłoniesz tą książkę.
Najbardziej intrygujące w tej książce jest to że pisze ją matka z córką ,a w książce można znaleźć takie momenty że wątpię byście rozmawiały na ich temat z swoją mamą.


Wydawnictwo; Książnica
Ilość stron; 325
Czas czytania ; Nie pamiętam xdd

6 komentarzy:

 1. Czytałam i podobała mi się. A wczoraj skończyłam drugi tom i jestem zachwycona. już nie mogę się doczekać kolejnych tomów ;PP

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja przeczytałam drugą częśc i jestem zaopatrzona w dwie następne xD Ogólnie lubię takie klimaty. PS. Dodaję Cię do linek

  OdpowiedzUsuń
 3. całkiem możliwe, że gdy nadarzy się okazja to przeczytam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie czytałam ale mam zamiar w najbliższym czasie.
  Ps.Dodałam cię do linek. [nika-poleca.blog.onet.pl]

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza część podobała mi się najbardziej, natomiast im dalej brnęłam tym było gorzej. Skończyłam na trzeciej i minie trochę czasu zanim dalej będę obserwować losy Zoey. ;)

  [okiem-recenzenta.blog.onet.pl]

  OdpowiedzUsuń
 6. Buntuję się :( Znowu mój post wylądował w... historii. Zainwestuję w zmieniacz czasu, po prostu.
  No, a co do książki, posiadam ją w domu. Ale jeszcze nie przeczytałam ^^" Tzn. zaczęłam czytać, ale potem książka się zapodziała podczas remonty i tak oto jej nie ukończyłam. Nienawidzę czytać coś od połowy po długim czasie, więc czas zacząć jeszcze raz. I tak zrobię, ale na razie muszę poczekać, aż nadrobię zaległości w książkach z bibliotek, bo mnie tam zjedzą.
  Skoro twierdzisz, że początek jest nudny, to postaram się nie zniechęcić, chociaż coś mi świta, że wszystko było takie... inne i dziwne xd
  Pozdrawiam, Annalynne.

  [magiaksiazek.blog.onet.pl]

  OdpowiedzUsuń